PL | EN
Oferta
         Serdecznie zapraszam do zapoznania się z obszarami mojej działalności oraz do obejrzenia filmu o moim Atelier Opowieści tkaczy kanw.
Dostępne produkty znajdują się w sklepach internetowych: www.martapokojowczyk.tictail.com oraz www.loermansandpokojowczyk.tictail.com Jeżeli mają Państwo pytania zapraszam do kontaktu drogą mejlową lub telefoniczną.

TKANINY i ARCHITEKTURA

Ma fakturę łagodnie rozpraszającą światło, dzięki której może skutecznie konkurować z zimną, twardą, połyskującą powierzchnią obrazów sztalugowych (Stanisława Czyżkowska "Tkactwo ręczne", Warszawa 1988, s. 89.)

Ręcznie tkane konstrukcje - Kanwy 3d, to obiekty łączące w sobie pierwiastek sztuk pięknych i użytkowych. W architekturze mieszkalnej występują jako elementy dekoracyjne oraz mogą być częścią większych kompozycji. Dzięki swej fakturze i rzeźbiarskiej formie, kanwy, jako materia podatna na ruch, są bliskie człowiekowi i posiadają znaczący wpływ na jakość jego życia. Tkaniny instalowane są w przestrzeni na oryginalnie zaprojektowanych stalowych konstrukcjach. Cechą szczególną tych układów (tkanina - zawiesie) jest możliwość ich modyfikacji według potrzeb odbiorcy.
Siłą ręcznie tkanych przeze mnie form jest to, że są w całości zbudowane na krośnie, zarówno kolorystycznie jak i konstrukcyjnie. Do ich wykonania używam najwyższej jakości certyfikowanej lnianej przędzy pochodzącej z europejskich manufaktur. Len to materiał bardzo estetyczny i jednocześnie trwały. Jest przyjazny środowisku, bowiem produkcja przędzy wymaga zastosowania minimalnej ilości środków chemicznych.
W moim portfolio znajdą Państwo również unikatowe lniane, konopne oraz wełniane (100% wełny z merynosów) materiały, które mogą być wykorzystywane w produkcji parawanów, abażurów czy ścianek działowych.
Paleta dostępnych kanw 3d znajduje się w moim sklepie internetowym. Na specjalne zamówienie wykonuję aranżacje tkanin w architekturze mieszkalnej.

TKANINY NA ZAMÓWIENIE:
Cena za metr bieżący tkaniny o gęstości 10 nici / 1 cm, przy maksymalnej szerokości 84 cm = 87 eu + VAT (107 eu)
Cena za metr bieżący tkaniny o gęstości 5 nici / 1 cm, przy maksymalnej szerokości 84 cm = 75 eu + VAT (92 eu)
Minimalna długość tkaniny na zamówienie wynosi 8 metrów. Maksymalna długość tkaniny wynosi 50 metrów. Czas dostarczenia zależy od wielkości zamówienia. Paleta dostępnych tekstur znajduje się w książce z samplami, która jest dostępna w sklepie internetowym. Więcej wzorów, tkaninę broszowaną bądź malowaną wykonuję na specjalne zamówienie. Dzięki wzornikowi kolorystycznemu Pantone istnieje możliwość zamówienia tkanin o wybranej kolorystyce z każdego miejsca na świecie.

 MALARSTWO

Podążać Drogą to nie potrzebować spełnienia. W niespełnieniu można żyć długo bez potrzeby odnowy - Lao Tsy

Na własnoręcznie tkanych kanwach prowadzę ingerencje techniką mieszaną. Interesuje mnie czystość koloru pigmentu i haptyczne właściwości lnianych i konopnych tkanin. W 2012 roku rozpoczęłam cykl obrazów „Droga". Do stworzenia autorskich podobrazi wykorzystywałam wówczas obiekty ready mades - jutowe wory po kawie. Obecnie tworzę płótna na krośnie, samodzielnie dobierając sploty i kolory. Ważną rolę odgrywa dla mnie proces technologiczny. Jeżeli zainteresowałam Państwa obrazami, których nie ma w sklepie internetowym a które znajdują się w zakładce Malarstwo na stronie internetowej, uprzejmie proszę o kontakt.

HANDWOVEN CANVAS by LOERMANS & POKOJOWCZYK

2013-2017 © Marta Pokojowczyk